• RADOŚĆ, RYWALIZACJA I INTEGRACJA - XVI SPARTAKIADA INTEGRACYJNA
    • RADOŚĆ, RYWALIZACJA I INTEGRACJA - XVI SPARTAKIADA INTEGRACYJNA

     W dniu  17 kwietnia 2023 r.  dziesięcioosobowa  drużyna uczniów naszej szkoły brała udział w XVI Spartakiadzie Integracyjnej zorganizowanej przez  Zespół Szkół nr 1 w Jugowie oraz Niepubliczne Szkoły Specjalne w Ludwikowicach Kłodzkich.  

     Uczniowie  uczestniczyli w różnorodnych zmaganiach  sportowych, podczas których pomagali  w osiąganiu sukcesów wszystkim tym, którzy wymagali wsparcia  i pomocy. 

     Oczywiście – jak zawsze  wszyscy byliśmy ZWYCIĘZCAMI  i otrzymaliśmy puchar, a każdy uczestnik został udekorowany medalem oraz otrzymał pamiątkowy kubek wypełniony słodyczami. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek dla dzieci – w ramach regeneracji sił!!!

     Każdy, bez względu na niepełnosprawność, kondycję fizyczną czy różne problemy zdrowotne może wejść na swój tzw. „Everest” i osiągnąć własny sukces. Wystarczy przezwyciężać wewnętrzny strach, zdobywać wiarę w siebie i pokonywać swoje bariery. Dla uczestników spartakiady to niezapomniane przeżycie, które sprzyja integracji, wzbudza ducha sportowej rywalizacji oraz pozwala pokonywać własne bariery i ograniczenia.

   • Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
    • Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

     13 kwietnia nasza szkoła była organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju pod nazwą "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

     W turnieju wzięły udział trzy gminne szkoły: Zespół Szkół Nr 1 w Jugowie, Zespół Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie oraz Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich wystawiając drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: Młodsza klas 4-5, Starsza klas 6-8.

     W trakcie Turnieju uczniowie musieli wykonać część teoretyczną oraz praktyczną. Teoretyczna składała się terminologii ruchu drogowego, znajomości znaków oraz pierwszeństwa przejazdu (skrzyżowania). Część praktyczna obejmowała umiejętność jazdy rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

     Nasi Uczniowie zajęli znakomite miejsca: w grupie młodszej w składzie: Konstanty Szarowicz, Oliwia Piasecka, Szymon Kocur, Lena Łukaszyk zajęli II miejsce, natomiast w grupie starszej w składzie: Bartosz Pewniak, Maciej Jagieła, Emil Serafiński zajęli I miejsce, dzięki czemu już 22 kwietnia będą reprezentowali Gminę Nowa Ruda na etapie powiatowym.

     Serdecznie gratulujemy wyników Naszym podopiecznym🏆🚴‍♀️🚴🏻‍♂️

     Dyrektor Zespołu Szkół w Ludwikowicach Kłodzkich pragnie serdecznie podziękować Pani Adrianna Mierzejewska - Wójt Gminy Nowa Ruda za ufundowanie nagród dla uczestników Turnieju oraz zakup profesjonalnego sprzętu na potrzeby organizacji Turnieju w kolejnych edycjach.

   • WIELKANOCNE ŚNIADANIE
    • WIELKANOCNE ŚNIADANIE

     Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością i dlatego spotykają się, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.

     Ostatni dzień w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różnił się od pozostałych. W tym dniu we wszystkich klasach odbyło się świąteczne, a zarazem zdrowe śniadanko.

     Śniadania poprzedzone były pogadankami w klasach, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w naszej szkole.

     Uczniowie w swych klasach zasiedli do wcześniej przygotowanych świątecznych stołów, pełnych zdrowych produktów, które wykorzystywali do samodzielnego sporządzania kanapek. Nie zabrakło także dzielenia się jajkiem i degustowania samodzielnie upieczonych babeczek wielkanocnych. Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła, serdeczna atmosfera i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.

     Serdeczne podziękowania składamy szczególnie Radzie Rodziców oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy zakupili wszelkie produkty niezbędne nam w tym dniu, ale również zaangażowali się, aby śniadanka w klasach przebiegały sprawnie oraz zgodnie z zasadami higieny. 

   • W ŚWIECIE EMOCJI
    • W ŚWIECIE EMOCJI

     W ramach wieloletniej współpracy Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Nowej Rudzie dnia 30 III 2023 r. odbyły się zajęcia w klasie III prowadzone przez pedagoga panią Wiesławę Ławrynowicz.

     W ramach zajęć warsztatowych „W świecie emocji” uczniowie kształtowali umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w sposób werbalny oraz pozawerbalny. Uczyli się, jak nie szkodząc innym, w sposób akceptowany społecznie radzić sobie ze swymi emocjami.

     Z wniosków i obserwacji prowadzącego warsztaty wynika, że uczniowie zespołu klasowego osiągnęli dojrzałość emocjonalno – społeczną, aby bez problemów kontynuować w przyszłym roku szkolnym naukę na drugim etapie edukacyjnym.

     Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach wykazując się bardzo dużym zaangażowaniem, kreatywnością oraz inwencją twórczą.

   • Dzień Gofra
    • Dzień Gofra

     29 marca obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Gofra Przy tej okazji dowiedzieliśmy się skąd pochodzi ta pyszna przekąska i z jakich składników powstaje ciasto na gofry. Nadto dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie korzystać z małego AGD oraz jaką wartość odżywczą mają owoce, którymi dekorowaliśmy gofry. Świetlica zapewniła zdrowe dodatki, ale dzieci miały możliwość dekorowania gofrów według swego uznania z wykorzystaniem przyniesionych dodatków. W całej szkole unosił się przyjemny zapach gofrów, który przyciągnął uczniów starszych klas Gofry smakowały znakomicie! Ogromne podziękowania dla przewodniczącej Rady Rodziców za doposażenie w profesjonalny sprzęt do pieczenia gofrówRównież serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wykazali inicjatywę w organizacji Dnia Gofra

     Organizatorzy: Katarzyna Zalewska, Ewa Miśkiewicz, Emilia Chmielewska