• DZIEWCZYNY MISTRZYNIAMI DOLNEGO ŚLĄSKA

     6 czerwca 2019 roku, na boiskach Zespołu Szkół Budowlanych w Legnicy odbyły się Finały Dolnego Śląska w piłce nożnej kobiet w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

     Zawody zorganizował Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" przy wsparciu Legnickiego Szkolnego. W turnieju uczestniczyły najlepsze drużyny - Mistrzowie Stref (jeleniogórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej). Strefę wałbrzyską, a zarazem Powiat Kłodzki reprezentowała Szkoła Podstawowa z Ludwikowic Kłodzkich. W wyniku losowania wyłoniono pary półfinałowe:SP Pisarzowice - SP Krośnice 0:1SP Jemielno - SP Ludwikowice 2:3 (Z. Walczak x 2, J. Jeżewska) Mecz o 3 miejsce:SP Jemielno - SP Pisarzowice 1:1 (rzuty karne 3:1)Mecz Finałowy:SP Ludwikowice - SP Krośnice 3:2 (Z. Walczak x2, J. Jeżewska

     Niespodziewanie Mistrzem Dolnego Śląska, a zarazem reprezentantem naszego województwa na Mistrzostwach Polski została drużyna z Ludwikowic Kłodzkich!!!

     Mistrzostwa Polski odbędą się w Głuchołazach w dniach 17-20 czerwca 2019 roku. Najlepszym zawodnikiem turnieju została Zuzanna Walczak (4 bramki). Jest to historyczne zwycięstwo reprezentantów Szkoły z Ludwikowic Kłodzkich, które wystąpiły w składzie: Zuzanna Walczak, Julia Jeżewska, Sara Peszko, Karolina Mielczarek, Maja Chrobak, Oliwia Absalam, Alekstandra Gabel, Julia Witkowska, Barbara Bełch, Kornelia Faron, opiekun Adam Chorągwicki.

    • ŚWIETUJEMY IMIENINY PATRONA SZKOŁY

     Tradycyjnie  4 października cała społeczność szkolna  świętowała imieniny patrona szkoły, św. Franciszka z Asyżu. 

     W tym dniu w promieniach jesiennego słońca udaliśmy się do  kościoła parafialnego na Mszę św., która była darem ks. proboszcza . W drodze powrotnej wstąpiliśmy do DPS-u  z życzeniami i symbolicznym bukietem kwiatów  dla Sióstr Franciszkanek, które również w tym dniu mają swoje święto.

     W szkole czekała na nas jakże miła i smakowita niespodzianka, a mianowicie wspólne śniadanie. Na pięknie nakrytych stołach  znalazły się świeżutkie bułeczki, smaczna  wędlinka, pyszny serek oraz sezonowe warzywa, no i gorąca herbata.  Posiłek spożywany w miłym gronie, z dużym apetytem  szybko przywrócił nam siły. A tu kolejna atrakcja!  Spotkanie z przesympatyczną panią doktor weterynarii Martyną Szcześul. Jak przystało na prawdziwą miłośniczkę zwierząt, nasz Gość przybył w towarzystwie psa o tajemniczym  imieniu Sewen. Był to mały, rudy  i bardzo ruchliwy kundelek po przejściach.  Pani  Doktor opowiedziała nam historię Sewena oraz zdradziła, dlaczego pies  tak się wabi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze,  chociaż pani Doktor  poruszała również  trudne tematy, np. dotyczące złego traktowania zwierząt, starała się nas uwrażliwić na los „ braci mniejszych” .

     To był niezwykle udany dzień, dziękujemy  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji świątecznego dnia w naszej szkole. 

    • Narodowe czytanie "Wesela"

     ​​​Dnia 14. 09.2017 r. klasa 5a uczestniczyła w NARODOWYM CZYTANIU " WESELA", zorganizowanym w Bibliotece przy CKGNR. 

     Przerywnikami w czytaniu były piosenki i przyśpiewki w wykonaniu zespołu Iskierki, oraz fragmenty filmu" Wesele". Imprezę poprzedziły warsztaty plastyczne w których brali udział uczniowie klasy 6 . Pracowali w 2 grupach ; jedna przygotowała wianki ,druga malowała na sztalugach martwą naturę.

    • SPOTKANIE KLAS II-III Z PISARZEM ŁUKASZEM WIERZBICKIM

     15 września 2017 uczniowie klas II-III uczestniczyli w spotkaniu  z pisarzem książek dla dzieci panem Łukaszem Wierzbickim. 

     Wizyta miała miejsce w bibliotece CKGNR. Autor w ciekawy i zabawny sposób opowiadał uczniom dlaczego został pisarzem i kto miał na to największy wpływ.  Wszystkie opowiadania, zawarte w książkach swój początek wywodzą od prawdziwych historii, opowiedzianych panu Łukaszowi przez osoby spotkane na swojej drodze.  Przez godzinę autor przenosił dzieci w świat żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej, którzy za przyjaciela mieli niedźwiedzia Wojtka, razem z  bohaterami innej książki latali samolotem nad Afryką i  stykali sie z dzikimi plemionami, przemierzali rowerem Afrykę napotykając po drodze różne przygody. 

     Całe spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze i ciszyło się olbrzymim zainteresowaniem uczniów.

     To był dobrze spędzony czas.