W dniach 18–19 czerwca 2026 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Srebrnej Góry, zorganizowanej w ramach dofinansowania wycieczek szkolnych pn. „Poznaj Dolny Śląsk”.
Podczas wyjazdu uczniowie aktywnie poznawali atrakcje regionu. Zwiedzili m.in. most będący pozostałością dawnej Kolei Zębatej oraz Fort Donjon. Wzięli również udział w grze terenowej na terenie twierdzy oraz w nocnym zwiedzaniu fortu.
Wycieczka była okazją do poznawania dziedzictwa historycznego i kulturowego Dolnego Śląska, a także do wspólnej integracji i aktywnego spędzania czasu.
Wycieczka plenerowa pn. „Poznaj Dolny Śląsk” została dofinansowana ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach pomocy finansowej w formie dotacji celowej.